Plstené zvieratká, ako živé

Obdivujem vás, aké krásne zvieratká dokážete vyrobiť.

Ja si na zvieratká netrúfnem. Nemám ich v oku. Robím z vlny iné veci.

Je to fajn, každého baví robiť niečo iné. Jedni plstia postavičky, zvieratká, jedni plstené klobúky, šáliky či obrázky z vlny. Milujem túto rôznorodosť, pretože práve tak vznikajú nádherné veci.


Nedávno som uvidela krásnu mykanú vlnu. Vlna bola jemne melírovaná vláknami iných prírodných odtieňov. Pripomínala mi skutočnú farbu zvieracích kožuškov. Tá by bola úžasná na plstenie zvieratiek.

Neodolala som. Trochu som objednala. Nájdete ju pod názvom Mykané pramene.

Jednotlivé farby dostali aj zvieracie mená. Inšpirovala ma farba zvieratiek, ktoré pripomína.

V ponuke už mám mykanú vlnu, ktorá je spracovaná do plochých plátov. Teraz k nej pribudla aj mykaná vlna s krátkym vlasom spracovaná do dlhých prameňov. Je podobne navinutá ako vlnené česance.

Výborná na suché plstenie ihlou, mokré plstenie aj  pradenie a arttex.

Vyskúšajte.

Budem rada, ak sa so svojimi výrobkami pochválite.

Jedným takým expertom na plstené zvieratká je Milan Marčák . Dokáže sa s nimi naozaj pohrať.

Viac vlny a pomôcok nájdete na 

www.plstenie.sk

Titulná fotografia: veverička od Darie Ivovsky.

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Hľadáte vlnu na plstenie, neviete si vybrať? Stiahnite si eBook zdarma kde nájdete 5 tipov, ako si vybrať tú správnu vlnu pre váš kreatívny projekt.

    Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich Mgr. Oľga Dzúrová, IČO: 44862547 spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla Stiahnuť E-book, vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newslettrov, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily. Zásady spracovania osobných údajov - >
  • Aby vám ihly na plstenie vydržali slúžiť, čo najdlhšie. Pozrite si krátky manuál: Ako si vybrať ihlu na plstenie, aké hrúbky ihiel sú vhodné na plstenie. I to, ako ich správne držať v ruke a ako plstiť, aby sa vám lámali čo najmenej.