Keď nič, tak nič, alebo praj si nahlas.

Pozor na priania.

Pred Vianocami sa nás synovec pýtal, aký darček chcem pod stromček. Tak som zdvorilo povedala, aaale nič.

Dostali sme každý nič. Fľaštičku s nápisom NIČ.

Pred pár dňami som mala narodeniny. Kolegyňa sa ma pýtala, čo by som chcela, čo by ma potešilo. V rýchlosti som si na nič užitočné nevedela spomenúť, tak som iba mykla plecom. Keď sme sa chvíľu neskôr rozprávali, povedala som jej: „Nezabudni mi pripomenúť, že mám ísť kúpiť toaletný papier, včera nám kompletne došiel“. A pokračovali sme v rozhovore.

Na druhý deň ma veľmi prekvapil narodeninový darček.  

Okrem milých drobností, som dostala toaletný papier, keď som spočítala kotúčiky, bolo ich presne toľko, koľko mám rokov. Na niekoľko mesiacov mám vystaráno. Že som si nepriala dostať aspoň …

A tiež som si povedala, že si nebudem iba priať, ale malé priania a radosti rovno plniť.

  • A tak som – bola na večeri s manželom, nech utužujeme pekný vzťah a pestujeme pekné tradície.
  • Druhák Miško mi prial, aby som mala veľa kamarátov a kamarátok.
  • Navštívila som kamarátku na klebety a tradičnú výmenu kníh. Prečítané knihy si vymieňame už dlho. Máme podobný čitateľský vkus a tak raz kúpi jedna, raz druhá. Pred nákupom si zavoláme: „ Túto máš?“
  • Okrem toho som usúdila, že po dvoch mesiacoch kašľa, nádchy, bolesti hrdla už je čas na zdravý pohyb. Vybrala som sa prvýkrát v tejto sezóne  na lyže. Po prvotnom šoku, keď sa mi nepodarilo na prvýkrát zapnúť otepľovačky prišiel druhý, že som nevládala už vtedy, keď som niesla lyže ku pokladni a dychčala ako pri výstupe na Kriváň. S vetrom vo vlasoch, keď som sa spúšťala dolu Opaliskom, odišla aj únava a všetky zlé myšlienky. Ešte šťastie, že v tejto na sneh biednej zime, tu ostalo trochu snehu.
  • Prišiel čas využiť môj ďalší darček Aqua sezónku v Tatralandii. Relax v teplej vode vždy poteší. A koľko známych som tam stretla.
  • A ešte výlet. To je moje časté prianie. Na tento trochu pracovný som sa už dlhšie chystala. Hlásili pekné počasie a nemrzne. Idem do Senohradu pozrieť Vlnársku manufaktúru a Moniku, ktorá sa rozhodla pomôcť chovateľom oviec a pustila sa do spracovania ovčej vlny z domácich chovov.

Niečo som doniesla aj pre vás. Zatiaľ ovčie rúno čaká na fotenie – ako modelka.

Medzitým som doplnila do E-shopu mykanú vlnu – hlavne tie zvieratkové odtiene, sivé, hnedé… Aby ste mohli počas dlhých zimných večerov tvoriť a plstiť.

Pripravujem balíčky vlny a viskózy na kurz Čarovanie s viskózou – Ako uplstiť čiapku, šál a nákrčník.

Ak chcete čarovať, alebo si iba plniť priania, prihláste sa do kurzu.

A ešte, prajte si nahlas a plňte si svoje priania, teraz aj po celý rok.

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre