Pripravujem pre vás kurzy plstenia.

Radi plstíte s vedením lektora, určite oceníte prezenčné kurzy.

 Nemáte čas  a chuť na cestovanie, mám pre vás on-line kurzy z pohodlia vášho domova. Mnohým ušetria čas na cestovanie, zjednodušia organizáciu rodiny a domácnosti. Môžete robiť kedy sa vám chce a vtedy keď máte na to aj čas aj chuť.

Aktuálne termíny kurzov  

Termín                                                                Kurz                                             PR-Prezenčne v Lipt. Mikuláši/ON-line

  •  29.6.2024  od 11.00 - 15.30 hod.  Arttex  - workshop                                                      Liptovský Mikuláš
  • Práve prebieha                                Malé užitočné  púzdra a taštičky - mokré plstenie      ON-LINE
  • 1.- 4.8.2024 predĺžený víkend            Ženský tvorivý letný pobyt                                    Hrušov pri Veľkom Krtíši

Prezenčné workshopy v Liptovskom Mikuláši

Arttex - maľovanie vlnou

Prezenčný kurz v Liptovskom Mikuláši

29.6.2024 od 11. 00 - 15.30 hod.

Oboznámite s technikou maľovania vlnou - Arttex.

Budeme pracovať na obrázku s rozmermi 50 x 50 až 70 x 70 cm podľa vlastného námetu.

Ukážeme si prácu s rôznou vlnou – rúnom, česance, mykaná vlna, prefelt. Skúsite vložiť do svojej práce i rôzne dekoratívne textílie. 

Základný kurz +  kompletizovanie prác,  balenie, príprava na zabodávanie.

Cena: 55.- Eur   

V cene kurzu je: lektorné, materiál, rôzne kovové aj drevené komponenty, drobné občerstvenie.

Chcem vedieť viac o kurze.

On-line kurzy - Aktuálne

Mokré plstenie

Malé užitočné - kapsička, obal na telefón

ON-line kurz

práve prebieha

V kurze vám ukážem tri rôzne púzdra.

  • Tri spôsoby rozkladania vlny, tri dizajny a prevediem vás celým procesom plstenia a kompletizovania všetkých troch púzdier.
  • Okrem toho si povieme niečo o prefelte - predpripravenej plsti.
  • Ukážem vám ako si ho pripraviť a ako ho použiť, tak aby ste využili jeho dekoratívnosť. Viac informácií o kurze si prečítate tu: 

On-line kurzy  stále otvorené

Plstené kvety

Jarné kvety

otvorený

Šálik pavučinka

 Čo povedali o kurzoch účastníčky

Spoločné tvorenie je zábavné.  Pridajte sa k nám. 

 

Info: olga.dzurova@gmail.com

Váš online kurz Čarovanie s viskózou sa mi páčil. Prvý krát som sa zúčastnila online kurzu, takže som si nevedela predstaviť čo mám očakávať, ale som spokojná s celým procesom. Kurz je spracovaný kvalitne a páči sa mi, že aj dodatočne spolupracujete s účastníkmi kurzu písomne a cez ZOOM stretnutia. Chválim aj promptné doplňujúce videá. Pre mňa bolo náročné rozkladanie materiálu obláčikmi, nakoľko som doteraz týmto spôsob vlnu nerozkladala. Náročný bol hlavne šálik, lebo mal veľké rozmery a tak jeho vyhotovenie zabralo aj viac času. Mne osobne robí problém, že mi chýba výtvarnícka predstavivosť- fantázia čo nie je chyba kurzu . Okrem toho mám tendenciu opomenúť pri rozkladaní jednotlivých vrstiev to, že vzor lícový, ktorý vytvárame ako hlavný je ten najspodnejší zo strany strihu. No samozrejme to tiež nie je chyba kurzu. Môj šálik má iné farby ako čiapka a to z dôvodu, že mám bordový plstený klobúčik ku ktorému som už dávnejšie plánovala urobiť šálik. Ďakujem Vám, že tento kurz som mohla absolvovať a tak zistiť aké je plstenie s viskózou.
Monika H.
Váš kurz opäť nesklamal, veľmi sa mi páčil. Čiapka sa mi až tak nepodarila, plstenie šálu mi už išlo lepšie, nákrčník som zatiaľ nestihla. Páči sa mi, že ste nám poskytli šablóny s rôznymi veľkosťami. Veľmi prínosné boli ZOOM stretnutia, dobrý nápad. Ešte raz ďakujem za tento kurz.
Andrea F.
Chcela by som sa poďakovať za kvalitný kurz Čarovanie s viskózou. Návod bol pripravený perfektne, oceňujem rady pri tvorbe výrobkov a vzájomnú komunikáciu. Cez zoom sme sa pýtali na problémy, s ktorými sme sa stretli počas plstenia. Ocenila by som, aby vo videonávode boli viac zdôraznené možné chyby, ktorých sa môžme dopustiť pri tvorení výrobkov. Výrobky sa okoliu veľmi páčili, táto technika nie je veľmi známa. V budúcnosti by som si rada vyskúšala výrobu kabelky, tašky.
Dagmar O.
Veľmi ste ma nadchli plstením a viem že to nebudú moje posledné veci ktoré uplstím. Návod bol veľmi podrobný aj keď plstenie šáliku som hneď nejak nepochopila, ale ďakujem za vysvetlenie ktoré ste mi dali. Trochu ma zaskočilo stretnutie na zoome. Nevedela som ako to funguje a nemala som aplikáciu nainštalovanú. To je ale moja nevedomosť. Bolo ale fajn že som si to mohla pozrieť v zázname. Ďakujem za kurz Čarovanie s viskózou, ktorým ste nás sprevádzali. Pokiaľ bude nejaký kurz, ktorý ma zaujme, určite sa vám rada ozvem.
Oľga R.
„Už druhýkrát som využila možnosť zúčastniť sa aspoň virtuálne kurzu u pani Olinky Dzúrovej. Ďakujem za túto skúsenosť, s konceptom som spokojná a výsledok ma potešil. Vrelo odporúčam hlavne v týchto časoch!“
Boženka P.
„Kurz „Šálik ako z pavučinky“ ma konečne naučil plstiť namokro lepšie a rýchlejšie (vďaka použitej brúske), konečne ma až tak veľmi ruky nebolia Bolo to poučné, zábavné aj relaxačné. Ďakujem za kurz a teším sa na ďalšie.“
Katka R.
„Ďakujem za zblíženie sa s ďalšou technikou práce s vlnou. Postupné navádzanie-čo si pripraviť a odklikávanie si úloh, mi pomáha a takisto aj určitá výzva do akého termínu je ideálne to stihnúť. Keďže okrem bežných pracovných a rodinných povinností mám rozpracované ďalšie projekty Návody sú pre mňa dostatočne zrozumiteľné, dobrý je aj popis krokov, keď sa mi z rôznych dôvodov nedá pretáčať video, tak mrknem na popis. Vznikli naozaj krásne práce. Oči som si nevedela vynadívať. Nerada riešim fb, lebo sa tam zaseknem a čas ubehne tak rýchlo… No je super vidieť výtvory iných šikovných rúk.“
Soňa P.
S kurzom "šálik ako z pavučinky som veľmi spokojná.Je to kurz na profesionálnej úrovni.
Iveta R.
„Ďakujem za príležitosť tešiť sa z tvorenia na kurze Šálik ako pavučinka. Kurz bol vedený zrozumiteľne, jasne, v postupných krokoch s dostatočnou prípravou. Bolo super, že som si mohla šáliky plstiť vtedy, keď som mala dostatok času a priestoru, kedykoľvek sa dala prezentácia zastaviť, zopakovať. A zároveň sa mi páčilo, že sme si všetky absolventky mohli šáliky v skupine na FB zverejniť a vzájomne sa povzbudiť, inšpirovať . Vďaka za vašu ochotu a rýchlu reakciu a usmernenie“.
Vierka V.