Výstava Na vlne.

Leto bolo krásne. Teplé, slnečné, rozcestované a tvorivé.

Pripravovala som svoju prvú samostatnú výstavu plstených obrázkov.

Čím viac som niečo vymýšľala a tvorila, tým viac sa mi zdalo, že je toho málo a nebudem mať čím zaplniť steny výstavnej miestnosti. Začínala sa panika.

 

Tak ako správny kozorožec som si pripravila zoznam, čo by som chcela urobiť, dorobiť. Až vtedy som si uvedomila, že sa nemám čoho obávať. A niečo v sále predsa visieť bude.

Vo svojej tvorbe som prešla rôznymi technikami práce s ovčou vlnou. Skúšala som suché plstenie, mokré plstenie, arttex, kombinovanie vlny s hodvábom a inými tkaninami. Kombinovanie materiálov a techník ma zaujalo najviac. Keby som nemohla skúšať stále niečo nové, asi by ma to ani nebavilo.

A tak sme 31.8.2017  v Liptovskom kultúrnom stredisku v Liptovskom Mikuláši

slávnostne otvárali výstavu

Na vlne

O kultúrnu časť sa postaralo torzo skupiny Ploštín Punk.

O zahasenie smädu vína z Moravy, niečo dobré pod zub pripravili moje kolegyne. A moja kamarátka Zuzana mi rozložila obrázky tak, že vyzerali veľmi pekne. Som rada, že si našla čas a  povedala pár slov o mojej práci a technike Arttex,  čo ma veľmi potešilo a povzbudilo.

 

Pozývam vás na malú virtuálnu prehliadku.

Budem rada, ak vás z nej niečo zaujme, poteší a možno motivuje pri vašej práci.

Olga Dzúrová

www.plstenie.sk

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Hľadáte vlnu na plstenie, neviete si vybrať? Stiahnite si eBook zdarma kde nájdete 5 tipov, ako si vybrať tú správnu vlnu pre váš kreatívny projekt.

  • Aby vám ihly na plstenie vydržali slúžiť, čo najdlhšie. Pozrite si krátky manuál: Ako si vybrať ihlu na plstenie, aké hrúbky ihiel sú vhodné na plstenie. I to, ako ich správne držať v ruke a ako plstiť, aby sa vám lámali čo najmenej.