Aké bolo vaše tvorivé leto?

Neviem ako vaše, ale moje bolo vydarené.

Samozrejme som si naplánovala veľa tvorivých projektov. Veď budem mať na nich viac času, využijem dlhé dni a krásnu záhradu.

Ako pribúdali krásne slnečné dni aj u nás na horách, tak sa strácala aj moja chuť tvoriť. Nakoniec som si povedala, že toto leto venujem relaxu a hľadaniu inšpirácie. Na cestách, v prírode, pri vode a aj leňošení.

Keď sa teraz spätne pozriem na fotky v telefóne, tak to až také zlé s tým tvorením nebolo.

Jeden z prvých letných dní sme maľovali s deťmi na plátené tašky v Centre Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši. V príjemnom prostredí s hudbou zo starého gramofónu sa im dobre tvorilo. Len neviem, prečo som bola najviac ušpinená od farieb ja, asi od umývania štetcov.

Na dovolenke na Južnej Morave mi do cesty vošli šáločky. Mám ich rada, zvykli sme si ich z ciest nosiť domov. Teraz ich však už nemáme kde dávať. Ale aj tak si niekedy nejakú domov prepašujem. Neviem, čo mi chceli povedať. Asi aby som uplstila pod nejakú peknú podložku.

Z levanduľových polí v Tihány som si doniesla množstvo levandule. Prišiel čas, aby som ju spracovala. Ušila som levanduľové vrecúška, ktoré som pomaľovala a vytiahla som aj zabudnuté šablóny. Vrecúška už prevoniavajú vlnu a budú tiež milým darčekom.

Mám rada cesty k rodičom na Gemer. Na pobyt mi pribalili aj tvorivú neter Tamarku. Celý čas chcela niečo vyrábať. Tak sme maľovali zajaca, z ktorého sa nakoniec stal Pikachu. V Gemerskom múzeu sme stihli aj krásnu výstavu bábok z bábkového divadla Adama Badina. Deti si vydrankali súkromnú tvorivú dieľňu. V obchode sme ešte nakúpili farby, aby sme mohli doma pokračovať.

Konečne som mala čas aj na dokončenie plstených náhrdelníkov. Tamarka bola skvelá pomocníčka pri výbere farebných kombinácií.

Najviac som sa však tešila na Tvorivý relax pobyt v Hrušove s mojimi kamarátkami Lindou a Melindou. Do krásneho prostredia Penziónu U barana Jana  sme si dovliekli kopu materiálu na tvorenie. Aj sme tvorili, aj sme relaxovali, aj si užívali Grécko na lazoch. A ako sme si oddýchli.

Počas celého leta som zbierala materiál na svoj súkromný projekt „Cestovatelia“.

Samorasty, kamene, niečo, čo cvrnkne pod nos, ako 3 oriešky pre Popolušku a premieňala ich na malých cestovateľov. Samorasty z Hrušova, kamene z nádherných pláží na Zakyntose. Tie som na loď prenášala v plavkách. Niektoré moju plavbu nedokončili a vrátili sa naspäť do mora.

A hodne som relaxovala, premýšľala a zapisovala si. Aby som mohla pre vás znova pripravovať kurzy. Či už na živo, alebo on-line. 

Pre mňa bola táto letná bilancia celkom obohacujúca. Neviem, či bolo tvorenia málo, alebo veľa. Každý to máme ináč.

A ako ste na tom boli vy?

Štítky:
Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre