Plstenie ma baví.

Viem, aké náročné je pozháňať všetko potrebné na plstenie, a preto v našej ponuke nájdete, pestrofarebnú i naturálnu vlnu, pomôcky a doplnkový materiál na jednom mieste.

Kto stál pri zrode www.plstenie.sk ?

  • Mojou vášňou je mäkký, príjemný a hrejivý materiál. Pestré farby, pestrofarebné čačky-mačky,  stužky, vlnky, bavlnky, kúsky látok. Tešia ma, bavia ma a inšpirujú.
  • S vlnou a hodvábom pracujem, kúsky pestrofarebné kúsky látok zbieram a s radosťou všetko kombinujem a tvorím.
  • Netradičné módne doplnky nielen sama vyrábam, ale pomáham všetkým, ktorí sa na tvorenie dali, alebo sa iba pripravujú na kreatívnu cestu vybrať.
  • Radím pri plstení, maľovaní na hodváb, pri výbere farieb. Pomáham pri výbere materiálu pre vašu tvorbu. 
  • Vediem kurzy plstenia a maľovania na hodváb, poskytujem praktické i teoretické rady k jednotlivým technikám. Pripravujem foto a video návody pre rôzne tvorivé projekty.  
  • Teší ma, že i pri tom všetkom mám dostatok času na svoj koníček, ktorým je cestovanie po menej známych miestach Čiech a Slovenska. Čerpám na nich inšpiráciu a nápady pre svoju tvorbu.
Volám sa Oľga

Vyberám pre vás vlnu

 

V roku 2009 som si založila internetový obchod, v ponuke ktorého sa objavila jemná Merino vlna v rôznej kvalite. Postupne pribúdali pomôcky na plstenie a rôzne doplnkové komponenty. Tak, aby si moji zákazníci vedeli dokompletizovať svoje výrobky, či už išlo o šáliky, plstené kabelky a tašky, alebo náušnice či náhrdelníky.

Stále sa snažím, aby v mojej ponuke zákazníci našli všetko čo potrebujú pre svoju tvorbu. Aby nemuseli dlho a prácne všetko zháňať, tak ako som to roky robila ja.

A ako to všetko začalo?

Prvýkrát som sa s vlnou stretla, ešte ako mladá študentka, bola to však najhrubšia vlna, akú som kedy videla a plstenie bolo náročné. Po celodennej práci boli moje ruky zodraté do krvi. Vtedy som ešte netušila, že vlna môže byť aj hebká a jemná.

Na niekoľko rokov som na vlnu zabudla. Až neskôr som sa s ovčou vlnou opäť stretla. Uvidela som krásne jemné plstené šáliky prekrásnych farieb. Inšpirovali ma, ale kde vziať taký krásny materiál?

 Začala som zháňať ovčiu vlnu, ale nedarilo sa mi.

V ponuke bola iba vlna z našich ovečiek, valašiek, ktorá bola veľmi hrubá. Tak som si povedala, že ak ju spracujem, určite bude jemnejšia a farby si nafarbím, také aké chcem.

Prešla som celým procesom. Zbavovanie nečistôt, niekoľkonásobné pranie, sušenie, česanie, farbenie. No stále to nebolo ono. Vlna ostávala hrubá, dostupné farby na ňu slabo chytali a boli veľmi matné. Ani zďaleka mi nepripomínalo to, čo som videla. Chcela som takú  vlnu aká, bola na tých krásnych jemných šálikoch.

Hľadala som, až kým som nenašla farebnú jemnulinkú austrálsku Merino vlnu, takú akú som si predstavovala a akú som chcela.

\"\"

Vtedy začal kolotoč otázok: “Kde sa dá zohnať ovčia vlna, rúno na plstenie. Ako sa dá plstiť lepšie, rýchlejšie, efektívnejšie. Ktorá vlna je vhodná na suché plstenie, na mokré…“

Napadlo ma, čo keby som tej vlny objednala viac: len poštovné bolo také vysoké, že môj koníček sa stával nehorázne drahým. Čo keby som si otvorila internetový obchod s ovčou vlnou, rúnom na plstenie a kreatívne techniky? Možno tým pomôžem aj ostatným, ktorí hľadajú tak ako ja.

V čase keď vlna na pletenie bola úplne bežná, nespradená vlna česaná alebo mykaná bola takmer neznáma.

Nevedela som nič o tvorbe stránky, internetového obchodu ani o doméne, či iných technických záležitostiach. Mala som však rada vlnu a chcela som, aby som svojou vášňou pre plstenie nakazila aj iných.

Budeme radi, ak aj vám ušetríme čas pri hľadaní informácií o materiáloch, druhoch vlny či pomôckach a tiež ak vás moje rady, nápady a návody inšpirujú pre vašu vlastnú tvorivú prácu

Verím, že plstenie vám pomôže zrelaxovať a vy sa budete tešiť zo svojich vlastnoručne vyrobených výrobkov. 

Kontakt

 

tel.: +421 907 514146, olga.dzurova@gmail.com

www.plstenie.sk