Čo mi priniesol rok 2017

Na konci roka pociťujem taký zvláštny smútok, zovšadiaľ sa na mňa valia bilancie.

Každý hodnotí, čo sa v priebehu roka stalo, na sociálnej sieti pribúdajú foto príbehy, čo sa komu podarilo, kam sa posunuli a čo všetko zažili.

Mám pocit, že by som mala tiež bilancovať, ale ako, keď nemám čas. Konečne som pobalila posledné balíčky a vlna putovala k tým, ktorí z nej budú tvoriť. Dala som do poriadku aspoň z časti náš dom, kúpila pár darčekov pre rodinu, pozháňala potraviny, dokonca pripravila i nepečený koláč. Jediné čo si v tomto momente prajem je sadnúť si, vyložiť si nohy a prečítať dobrú knihu.

Čítam, pozerám von oknom a rozmýšľam, čo sa mi tento rok podarilo.

Niekoľko úspešných kurzov plstenia a maľovania, pár pekných výletov, na ktoré som zobrala i niekoľko svojich plstených výrobkov.

Pekné chvíle pri vymýšľaní, príprave a tvorbe svojej  výstavy.

Konečne som koncom prázdnin mohla stáť na otvorení svojej prvej autorskej výstavy

Na vlne

  v Liptovskom Mikuláši.

Jej hlavným hrdinom bola ovčia vlna v rôznych podobách. Suché plstenie, mokré plstenie, kombinovanie vlny s hodvábom a inými tkaninami, aj trochu menej známa technika arttex.

 

Obrázky som tvorila priebežne. Niektoré sa mi páčili viac, iné menej, k jedným som mala takmer citový vzťah, pri iných som zasa prežívala proces tvorenia.

Keď mi ich moja kamarátka Zuzana pomohla rozmiestniť a usporiadať, bola som veľmi prekvapená. Odrazu som sa ocitla vo veľkej farebnej krajine plnej mojich snov, zážitkov a prianí.

Pri pohľade na moje obrázky som mala veľkú radosť a musím priznať, že keď som ich tak videla pokope, veľmi sa mi páčili.

V jeseni som mala možnosť zúčastniť sa s príjemným babincom kurzu plstenia. Som rada, že som mohla stretnúť tak príjemnú a výnimočnú ženu Janu Ondrejovú. Jej status Feltro Moda som už dávno sledovala a obdivovala na Sashe. Jej plstené vecičky sa mi zdali výnimočné. Teším sa, že som plstila pod jej vedením. Klobúk síce nenosím, ale často sa na naň aspoň pozerám.

Najviac ma teší, že v priebehu celého roka som mohla robiť radosť vám. Či to už bolo vlnou z môjho obchodíka plstenie.sk, ktorú ste vy, svojou tvorivosťou a šikovnosťou, premieňali na krásne výtvory. Bolo mi potešením vytvárať pre vás rôzne farebné sady, miešať odtiene, pripravovať a baliť všetko to, čo používate pri tvorení.

Som rada, že som mohla mnohým z vás pomôcť mojim E-bookom Nie je vlna ako vlna, zorientovať sa pri výbere vlny a pomôcok na plstenie. Mnohé ste to ocenili a mne robila radosť vaša pochvala.

Som pripravená vám i naďalej pomáhať pri vašom tvorení, pripravovať všetko, čo budete pri plstení alebo aj pri iných technikách, kde sa využíva ovčia vlna, potrebovať.

Chcem byť s vami i naďalej na „jednej vlne“.

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre