WOOL ♥ VLNA

Keď sa spoja dve ženy, ktorým učarovala ovčia vlna, je sa na čo tešiť. Hlavne ak majú obidve rady farby, tak to bude určite pestrá farebná zábava.

Mášku Rudincovú som stretla na kurze plstenia asi pred 9 rokmi. Keďže čakala svoje tretie dieťa,  mala som vtedy obavy, ako to zvládne, aby sa príliš neunavila. Kto skúšal plstiť, dá mi za pravdu, že takéto plstenie dá riadne zabrať.

Neunavila sa a zdá sa, že sa vtedy naštartovala. Obdivovala som jej plstenie, skúšala, vymýšľala nové veci. Ja som vtedy nechápala, kde na to berie pri rodine čas. No kto ju pozná, vie, že energie má naozaj dosť a to nielen na plstenie.

O spoločnej výstave sme uvažovali už dávnejšie.  Správny čas nastal až teraz a výstavu

 WOOL ♥ VLNA

Oľga Dzúrová a Emília Rudincová

v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach sme 3.6.2019 otvorili. Vidieť ju môžete do 28.6.2019.

Na výstave si môžete pozrieť rôzne techniky plstenia. Mokré plstenie, suché plstenie, nuno plstenie aj maľovanie vlnou –  techniku Arttex.

Obidve sme začínali  s mokrým plstením, každá sa však vybrala tým svojim smerom a robí niečo iné.

Emília Rudincová (MAŠA)

venuje sa hlavne mokrému plsteniu a kombináciou plstenia s rôznymi materiálmi. Z pod jej rúk vychádzajú krásne kabelky, plédy, šperkošály. Spája i maľovanie na hodváb a plstenie. Mnohé z vás nosia jej nádherné plstené blúzy, šaty či vesty alebo jej originálnu bižutériu. Kombináciou rôznych prírodných materiálov dodáva zaujímavý vzhľad jednotlivým dielkám.  Vie krásne doladiť detaily jej prác a dozdobiť aj jednoduchý kúsok.

Oľga Dzúrová (OlgaDesign, Plstenie)

Aj keď som začala s mokrým plstením viac ma zaujalo to suché – plstenie ihlou. S obľubou kombinujem rôzne farby pri vytváraní šperkov, tie sú potom originálnou ozdobou odevov. Snažím sa posúvať techniku suchého plstenia a zaplsťujem ovčiu vlnu do rôznych materiálov.

Takto vznikajú originálne odevy odevné doplnky –  šáliky s rôznymi motívmi, sukne či kabáty. V poslednej dobe ma zaujala technika Arttex  – maľovanie vlnou. Touto technikou tvorím obrázky. Baví ma skúšať a inovovať už zabehnuté postupy. Kombinujem plstenie s výšivkou a inými materiálmi.

Pre nás obidve je plstenie HRA.

To vidieť aj na našej spoločnej výstave.

Už aj príprava výstavy bola príjemná hra v skvelej atmosfére.

 Tá energia bola cítiť všade navôkol.

Ak máte čas a ste v okolí Michaloviec, príďte sa pozrieť a potešiť sa pestrofarebnými dielkami. Možno vás to zaujme alebo aj inšpiruje k vlastnej aktivite.

Tešíme sa na vás.

Oľga a Emília

Ak to už nestihnete, tak aspoň nakuknite a pozrite si krátke video z výstavy.

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre