Viete ako využiť prefelt pri plstení?

Poznáte prefelt?

Prefelt je vopred predplstená vlna. Môže byť priemyselne pripravený suchým spôsobom ihlami do rovnomernej látky-plste. Priemyselný prefelt si môžete kúpiť.

Alebo je urobený mokrým spôsobom a ten si viete sami uplstiť. Dobre vám poslúžia aj odrezky z predchádzajúceho plstenia, ktoré vysušíte a odložíte.Potom ich použijete tam kde potrebujete.

Na čo nám takýto prefelt môže slúžiť?

–       Na vystrihovanie presných tvarov.

–        Jednoduchý dekor na vlnu

–        Dekor zdobený efektnými vláknami

–        Môže byť podložený pod viskózu a vtedy vytvára plastické vzory.

Aby sa prefelt priplstil k vlne musí byť suchý a preto je potrebné pripraviť si ho vopred pred  plstením.

Môžete si ho sami pripraviť tak, že si ho preplstíte.  

 Návod ako si ho uplstiť nájdete v tomto článku:

Aj takto sa dá využiť prefelt.

  1. Ak chcete dekorovať vás výrobok  a docieliť presný vzor. Vystrihnete si vzor, v našom prípade lístky z prefeltu. Ten môže byť jednofarebný, alebo využijeme efektné vlákna na zdobenie a vzor už môže byť viacfarebný.

   2.   Ak chcete použiť geometrické tvary a mať rovné okraje vzoru.

3. Alebo vytvoriť zaujímavé efekty na vašej práci.

V novom on-line kurze Malé užitočné púzdra a kapsičky  budeme pracovať aj s prefeltom na ich zdobení.

Viac informácií o kurze Malé užitočné púzdra a kapsičky nájdete tu:

Materiál a prefelt nájdete aj v internetovom obchode www.plstenie.sk

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Hľadáte vlnu na plstenie, neviete si vybrať? Stiahnite si eBook zdarma kde nájdete 5 tipov, ako si vybrať tú správnu vlnu pre váš kreatívny projekt.

    Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich Mgr. Oľga Dzúrová, IČO: 44862547 spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla Stiahnuť E-book, vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newslettrov, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily. Zásady spracovania osobných údajov - >
  • Aby vám ihly na plstenie vydržali slúžiť, čo najdlhšie. Pozrite si krátky manuál: Ako si vybrať ihlu na plstenie, aké hrúbky ihiel sú vhodné na plstenie. I to, ako ich správne držať v ruke a ako plstiť, aby sa vám lámali čo najmenej.