„To do list“. Meniť plány povolené.

Som milovníčka  krásnych diárov a všeliakých papierových plánovačov. Veci si obyčajne plánujem. Dôležité veci, ktoré potrebujem urobiť si napíšem do zoznamu, aby som na nich nezabudla.

Tak som si pripravila plán na víkend:

 • Uplstiť šál pre Božku
 • Rozrtriediť fotografie
 • Skontrolovať objednávku vlny
 • Upratať skriňu podľa návodu Evy Bartákovej
 • Jesenné úpravy záhrady – uložiť muškáty
 • Porýľovať mini-záhradku
 • Uvariť obed

Už v piatok poobede, keď som si pozerala  predpoveď počasia, som začala jemne poupravovať svoje plány. Na obrazovke meteoslužby svietilo na obidva dni jedno veľké slniečko.

Čaká nás krásny slnečný víkend, hádam si ho nepokazím upratovaním skrine…

Plstiť šál pre Božku, to musím! Hotový má byť do piatku. Tak začnem hneď teraz, radšej oželiem televízny program. Skriňa vydrží, záhradka tiež, obed uvaria v nejakej reštaurácii. Tak, a je to.

Ráno odchádzame. Moja obľúbená Banská Štiavnica. Zabalím ešte palice na Nordic Walking, možno sa zídu. Slnečný jesenný deň je na prechádzky ako stvorený.

Ranná káva s koláčikom na Trotuári nesmie chýbať. Aspoň si počas nej naplánujeme turistickú vychádzku.

Dnes to bude z Piarskej brány na  Klinger a cez Červené sedlo do Banskej Štiavnice. Jemná prechádzka z krásnymi výhľadmi. Neviem sa vynadívať, jesenná príroda je nádherná, listy sú sfarbené do mnohých odtieňov žlto-zeleno- červenej.

Práve v týchto dňoch znovu otvorili v celej svojej kráse zrekonštruovanú Kalváriu.  To musíme vidieť. Je plná ľudí. Nielen zvedavých návštevníkov, ale i nadšencov lietajúcich šarkanov.

Sadáme si a sledujeme, farebnú hru okolo seba, modré nebo plné farebných šarkanov. Celý deň je taký farebný.

Niekoľko dní neskôr.  

   Všetko dôležité som stihla urobiť.

 • Šálik pre Božku je zaplstený. Je vo farbách jesene. Taký, aká bola príroda ten nádherný víkend.
 • Muškáty sú zazimované, záhradka pripravená na zimu. Dokonca aj jesenné dekorácie do okien som stihla urobiť.
 • Skriňu upracem, keď príde sychravé počasie.
 • Jemná merino vlna práve prišla. Jej cesta bola oveľa rýchlejšia, ako obyčajne. Už je vybalená a čaká na vás na stránkach www.plstenie.sk.

Malá ochutnávka jesenných farieb  

Meniť plány je dovolené. Hlavne ak nám zmena prinesie radosť, dobrý pocit, príliv energie, nečakanú zábavu, inšpiráciu….

Mne tieto malé výlety prinášajú inšpiráciu a pomáhajú načerpať novú energiu do práce. Ako ste na tom vy?

Ak je to potrebné, zmeňte plány a nezabudnite si nájsť čas pre seba a to čo máte radi.

A mimochodom, máte už pripravené všetko potrebné na svoje tvorenie? Ak sa chystáte plstiť, tak nakuknite na do www.plstenie.sk. My sme na vás už pripravení, aby ste v ten správny čas mali všetko na plstenie poruke. Vlnu, ihly, pomôcky…..

www.plstenie.sk

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre