Taký bol kurz Šálik ako z pavučinky.

Za nami je  jarný on-line kurz Šálik ako z pavučinky.

Keďže sme sa nemohli stretnúť naživo, tak účastníčky kurzu plstili on line, v domácom prostredí a v čase, ktorý im vyhovoval.

Tie, ktoré stihli uplstiť svoje šáliky v priebehu troch týždňov, mali možnosť získať podporu v skupine a bonusy.

Tri šťastné, ktoré boli vylosované v záverečnom losovaní, získali balíčky na ďalšie tvorenie a zľavu na nákup v e-shope www.plstenie.sk.

V kurze sa stretla zaujímavá skupinka.

Niektoré neplstili predtým vôbec, niektoré sa venovali iba suchému plsteniu ihlou. Ale boli v skupine, aj také, ktoré plstia a verím, že si rozšírili svoje znalosti o techniku nuno plstenia – zaplstenia vlny do podkladovej látky mokrým spôsobom.

V kurze sme pracovali s melírovanou vlnou aj s rôznymi efektnými vláknami: spradená vlna, hodvábne vlákna, ľanové vlákna aj viskóza. Každé z týchto vlákien dá výrobku iný vzhľad a efekt.

Bolo úžasné sledovať, ako s nimi dievčatá pracovali.

Boli skvelé. Každá vložila do svojej práce kúsok seba a svojej tvorivosti a originality.

Stalo sa nám aj to, že 3 pracovali s jednou vlnou, ale výsledok bol vždy iný.

Všetky práce boli vkladané do skupiny na Facebooku a účastníčky kurzu mali možnosť sledovať aj svoje spolukurzovníčky. Tak sa im otvárali aj nové pohľady na prácu. Mohli sa inšpirovať a navzájom si radiť.

Vyberám niektoré práce. Naozaj sa im podarili.

(nemôžem vložiť všetky, niektoré fotografie nemali požadovanú kvalitu)

Tie, ktoré ste nestihli, nový kurz

Šálik ako z pavučinky

bude otvorený v auguste 2021

Čo povedali o kurze účastníčky:

Vierka J.:

„Chcem poďakovať za Váš kurz. Bol jasný a zrozumiteľný. Dúfam, že ešte bude príležitosť na nejaký podobný                              kurz. Páčia sa mi plstene vecičky a z toho šáliku sa tiež teším“.

Vierka V.
  „Ďakujem za príležitosť tešiť sa z tvorenia na kurze Šálik ako pavučinka. Kurz bol vedený zrozumiteľne, jasne, v  postupných krokoch s dostatočnou prípravou. Bolo super, že som si mohla šáliky plstiť vtedy, keď som mala  dostatok času a priestoru, kedykoľvek sa dala prezentácia zastaviť, zopakovať. A zároveň sa mi páčilo, že sme si  všetky absolventky mohli šáliky v skupine na FB zverejniť a vzájomne sa povzbudiť, inšpirovať . Vďaka za vašu   ochotu a rýchlu reakciu a usmernenie“.
Soňa P. 

 „Ďakujem za zblíženie sa s ďalšou technikou práce s vlnou. Postupné navádzanie-čo si pripraviť a odklikávanie  si úloh, mi pomáha a takisto aj určitá výzva do akého termínu je ideálne to stihnúť. Keďže okrem bežných pracovných a rodinných povinností mám rozpracované ďalšie projekty

Návody sú pre mňa dostatočne zrozumiteľné, dobrý je aj popis krokov, keď sa mi z rôznych dôvodov nedá pretáčať video, tak mrknem na popis.

Vznikli naozaj krásne práce. Oči som si nevedela vynadívať. Nerada riešim fb, lebo sa tam zaseknem a čas ubehne tak rýchlo… No je super vidieť výtvory iných šikovných rúk.“

Boženka P.

„Už druhýkrát som využila možnosť zúčastniť sa aspoň virtuálne kurzu u pani Olinky Dzúrovej. Ďakujem za túto skúsenosť, s konceptom som spokojná a výsledok ma potešil. Vrelo odporúčam hlavne v týchto časoch!“

 

Katka R. 

„Kurz „Šálik ako z pavučinky“ ma konečne naučil plstiť namokro lepšie a rýchlejšie (vďaka použitej brúske), konečne ma až tak veľmi ruky nebolia 🙂 Bolo to poučné, zábavné aj relaxačné. Ďakujem za kurz a teším sa na ďalšie.“

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Hľadáte vlnu na plstenie, neviete si vybrať? Stiahnite si eBook zdarma kde nájdete 5 tipov, ako si vybrať tú správnu vlnu pre váš kreatívny projekt.

    Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem ich Mgr. Oľga Dzúrová, IČO: 44862547 spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla Stiahnuť E-book, vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newslettrov, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily. Zásady spracovania osobných údajov - >
  • Aby vám ihly na plstenie vydržali slúžiť, čo najdlhšie. Pozrite si krátky manuál: Ako si vybrať ihlu na plstenie, aké hrúbky ihiel sú vhodné na plstenie. I to, ako ich správne držať v ruke a ako plstiť, aby sa vám lámali čo najmenej.