Keď je víkend príjemný.

Keď sa zíde dobrá partia o zábavu je postarané. A keď táto partia ide plstiť, je isté, že nebude núdza o skvelé nápady a nádherné farebné výtvory.

Tento víkend bol výnimočný. Na spoločnom tvorení sa stretli ženy, ktorým učarovalo plstenie. Niektoré sa kamarátia s vlnou a plstením už dlhšie, iné si to prišli vyskúšať po prvýkrát.

Verím, že si naše stretnutie užili aspoň tak ako ja. Snažila som sa im odovzdať všetko to,  čo o plstení viem ja a zároveň som prijímala ich skúsenosti a ich pozitívnu energiu.

Je príjemné, ak sa stretnú ľudia s podobným naladením. Navzájom si vymenia skúsenosti a praktické rady. Poklebetíme o veciach, ktoré nás tešia, ale aj trápia, vymeníme recepty a pochutnáme si na domácich lahôdkach, spoločne vypijeme kávu či čaj.  Zasmejeme sa na rôznych príhodách, poradíme kam vycestovať, alebo vyraziť na krátky výlet.

Aké skvelé je mať takéto stretnutia.

My sme však iba neklebetili, všetko sme stihli popri práci, veď celý víkend bol venovaný plsteniu.

Ako uplstiť guľôčku, či brošničku, ako poskladať náušnice, navliecť náhrdelník.

V sobotu sa plstila kabela.

„Aké ťažké je vybrať si farebnú vlnu, keď máme taký veľký výber. Doladiť farebné odtiene a rôzne doplnky. Myslieť na to, aby som vyskúšala technologický proces a aby ešte kabela ladila s mojim oblečením a aby sa mi páčila…“

A tak sme nakladali, močili, mydlili, vaľkali, búchali, máchali a bolo hotové.

Kabelky sa vydarili a určite potešia všetky, pre ktoré boli vytvorené.

No posúďte sami,  už iba usušiť a našiť rúčky.

Po oblohe vážka letí…

S trochou abstrakcie

V zelenom lese

Na rozkvitnutej lúke

S trochou romantiky

Rozšantené kvetiny

Klimtov bozk

Hra s farbami

Ďakujem za krásny čas strávený vo vašej spoločnosti.

A teraz je čas na vaše nové nápady a nové originálne výrobky. Budem sa   tešiť, ak mi pošlete foto dokončených výrobkov.

A ak by ste chceli aj vy skúsiť vyrobiť takéto originálne kabely,

sledujte nové termíny kurzov na www.plstenie.sk

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre