Čo s voľným časom

Súčasná situácia ma trochu prekvapila, zaskočila, obmedzila, ale zároveň priniesla nové výzvy.

Pracujem z domu.

Pripravujem pre vás vlnu a pomôcky na plstenie.

Aby ste mohli pokojne tvoriť a využívať čas, ktorý možno máte viac ako inokedy pre seba a tvorenie.

Zháňam materiál, zisťujem, ktoré obchody sú otvorené a aký tovar je momentálne na sklade. Spočiatku ma zaskočili obyčajné veci –  došiel toner do tlačiarne a lepiaca páska, došli krabice určitej veľkosti. Kde ich mám narýchlo zohnať. Také bežné veci, ktoré normálne ani neriešim. Chce to oveľa viac logistiky a premýšľania. Teraz sa už dá zorientovať, niektoré veľkoobchody už fungujú on line a niektoré majú výdajné miesta.

Ak mi došiel balík zo zahraničia, tak šup do karantény. Tri dni som sa ho ani nedotkla, postriekala všeličím možným a šup na slnko. Vybaľovala v rúšku a rukaviciach, skoro som sa zadusila. Len nech to je bezpečné.

Teší ma ak môžem pripravovať krásnu vlnu, či vytvárať pestré sady na plstenie. Robím to pre vás rada.

Som učiteľka,

pripravujem deťom úlohy, pracovné listy, zmysluplné projekty z angličtiny.

Snažím sa, aby som deti a hlavne ich rodičov príliš nezaťažovala, ale zároveň, aby aj deti mali svoje povinnosti a pokračovali vo výuke ďalej. Pritom musím zvládať nové spôsoby vyučovania, rýchlo sa učiť pracovať s programami a technológiami, ktoré som predtým nepoužívala, mnohé tak na kolene, intuitívne.  I napriek tomu, že je to dosť náročné, keďže nie som technicky zdatná, je to pre mňa PLUS.

Upratujem.

Tým, že som doma vidím ten neporiadok okolo seba viac ako, keď som v práci. Plné šuflíky, skrine plné vecí, kuchyňa zaprataná všeličím.

Zapojila som sa do výzvy Harmonický domov a Prehľadný šatník. Počas dvoch týždňov mi prišla každý deň ráno úloha, ktorú časť domácnosti vytriediť, upratať. Bolo to celkom zábavné. Vyčlenila som si čas na upratovanie a na moje prekvapenie z domácnosti odišli vrecia nepotrebných vecí. To isté bolo aj v mojom šatníku. Veci, ktoré sa hromadili, bolo mi ich ľúto vyhodiť, ale aj tak som ich nenosila.

Z niektorých uprataných častí mám takú radosť, že si ich otváram a pozerám sa na nich ako na pekný obrázok.

Motivujem na tvorenie.

Doma vidím, že aj moji mládežníci sa miestami nudia a potrebujú motivovať, poradiť, ukázať , čo majú robiť a tvoriť. Šili sme rúška, dokonca ich to tak zaujalo, že si vyrábali limitované série s nápismi a rôznymi doplnkami. Potom sme prešli i na maľovanie a plstenie jednoduchých brošničiek.

Napadlo ma, že aj vy možno potrebujete inšpiráciu alebo nápad, čo vytvoriť, ako sa  dá stráviť príjemný čas, s tými, ktorí sú práve okolo vás.

Pripravila som pre vás projekt

PLSTENIE  je hra

Jednoduché návody na plstenie. Ako uplstiť srdiečka, brošničky, kaktus, či plstené mydielko. Postupne budú pribúdať nové.

Návody si môžete pozrieť v časti Rady a návody.

Tvorím.

Trochu som sa pohrala s vlnou a vznikli trojrozmerné vázy. Vyskúšala aj techniku čierno-bielych listov. Celkom ma to chytilo.

Učím sa.

Chcem sa naučiť niečo nové, urobila som si  radosť a prihlásila sa na online kurz plstenia. Vyskúšam si inú techniku, možno iný postup a prejdem si kurzom s odborným vedením. Už sa na to veľmi teším.

Som doma a chodím vonku.

Veľmi rada cestujem a objavuje nové veci a kraje. Je mi ľúto, že to teraz nie je možné. Ale objavila som krásu okolia. Moje prechádzkové trasy prechádzajú cez polia, lesy, objavujem miesta s pekným výhľadom. Som rada, že krajina okolo je taká krásna.

Ak sa vám dá, vybehnite von, kde nie je veľa ľudí a nadýchnite sa. Slniečko a príroda nám dávajú ohromnú energiu.

 

Plstite, tvorte, zabávajte sa, skúšajte nové veci,

prechádzajte sa, tešte sa, využite čas.

Robte to, čo vás baví.

Snáď táto náročná situácia už nebude dlho trvať.

Oľga

www.plstenie.sk

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre