Aký bol rok 2022

Koniec roka je čas, keď mnohí z nás bilancujú uplynulý rok. Čo priniesol nám, rodine i  aký bol pracovný. Keď sme tvorivé duše, tak sa zamýšľame aj nad tým, čo sme vytvorili.

Často sa aj mne zdá, že toho nebolo až tak veľa. A potom otvorím môj diár, kde si zvyknem zapisovať, kde som bola, s kým som sa stretla a aj čo som vytvorila. Ešte si k tomu otvorím fotky v telefóne a som prekvapená, aký pestrý bol tento rok.

Z výletov a dôležitých udalostí našej rodiny si každý rok dávame pod stromček Fotoknihu. Je príjemné sa ku knihám vracať  a prezerať si ich aj po rokoch.

Pekným nápadom ma inšpirovala aj moja kamarátka Alenka – Alinka dizajn, ktorá šije bábiky a rôzne textilné užitočné veci pre bábätká a iné textilné doplnky. Už dlhé roky si robí fotoknihy práve svojich výrobkov. Je fajn vidieť, čo kedy vytvorila a hlavne kde sa za tie roky vo svojej tvorbe posunula. Tak takúto Fotoknihu – si plánujem tento rok vytvoriť aj ja. Zatiaľ si iba pozerám fotky svojich výrobkov.


Urobiť bilanciu toho čo bolo, je dosť jednoduché, stačí nám na to trochu času a nejaké zápisky.

Urobiť plán na nadchádzajúci rok je už trochu zložitejšie.

JA,  s nadšením začnem, ale potom mi život posúva rôzne udalosti, možnosti, a tak moje plány nie vždy viem dodržať.

Tak je to aj s plánovaním mojich kurzov plstenia.

Niekedy sa mi podarí ich naplánovať dostatočne dopredu, aby som sa ja i niektoré z vás vedeli na to dopredu pripraviť. A niekedy nie. Nevystihnem ten pravý čas.


Čo sa mi ale podarilo naplánovať,  je nový on-line kurz plstenia

Čarovanie s viskózou

Čiapka, šál, nákrčník

Začíname už 3.2.2023.

Ak si chcete darovať novoročný darček iba pre seba, môžete to urobiť práve teraz. Prihlasovanie je už otvorené.


A aké kurzy pre vás ešte tento rok mám a pripravujem?

Nájdete ich v časti KURZY

Tieto sú otvorené:

Jarné kvety

Plstené kvety

Šálik ako z pavučinky

A tieto pripravujem:

Plstená kabela

Začíname s plstením – Suché plstenie – Plstenie ihlou


Prajem vám krásny tvorením naplnený Nový rok 2023.

Nech ho prežijete hlavne v zdraví,  v  pokoji a pohode. Nech máte dostatok prostriedkov na to, čo vám v živote robí radosť.

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre