Ako sme maľovali na hodváb

Dnes  bol krásny slnečný deň. Mnohí ho trávili pri vode, v lese či prácou v záhrade.

A niektoré ho trávili relaxovaním a  maľovaním na hodváb.

Na pripravené drevené rámy sa napli hodvábne šatky a dievčatá už sa začali realizovať svoje predstavy. Niekto mal už vopred jasno. Niekto skúšal, čo táto technika dovolí a čo všetko sa dá namaľovať.

V prvej časti sme sa venovali kontúrovej maľbe. Tvorili sme veľké omaľovánky,  ktoré potom  každá vymaľovala a dozdobila podľa aktuálneho pocitu, či podľa toho, akú má rada farbu.

Skúšalo sa, miešalo, vymývalo. Bolo potrebné vstrebať veľa informácií, aby šatka vyzerala tak, ako si každá priala.

 

V druhej časti sme vyskúšali akvarelovú maľbu, zapíjanie do mokrého podkladu a trochu sme šatky posolili. Dôležité bolo správne posoliť, ale zároveň nepresoliť  a to už bol obed  takmer hotový.

 

Dievčatá už boli aj celkom unavené. Teplo, boleli nohy i chrbty. Pri práci sa zabúdalo i na pitný režim.

Výsledky práce boli úžasné. To sa budú šatky krásne nosiť.

 

Ak si aj vy radi vyskúšate maľbu na hodváb, alebo aj iné textilné techniky, nakuknite na stránku www.plstenie.sk, kde nájdete aktuálne informácie o pripravovaných kurzoch a ich termíny.

Ak už maľujete v ponuke sú farby na hodváb Pebeo Setasilk fixované zažehlením aj  naparovacie farby Silk Royal. Nájdete tu aj hodvábne šáliky aj šatky vhodné na maľovanie aj na plstenie.

Už hotové maľované šatky a šáliky zas nájdete na www.sashe.sk

 

Prajem krásne tvorenie.

 

 

Olga Dzúrová
Mám dlhoročné skúsenosti s prácou s ovčou vlnou. Vyskúšala som rôzne techniky plstenia, pracovala som na mnohých projektoch a preto viem poradiť, ako zvládnuť techniku plstenia a urobiť si z neho nielen zábavu, ale aj príjemný oddych. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre