On-line kurzy

Súčasná doba je zvláštna raz môžeme, raz nemôžeme robiť kurzy. Môžeme sa stretávať a odrazu nemôžeme.

Preto som pripravila kurzy aj on-line.

Mnohým to ušetrí čas na cestovanie, zjednoduší organizáciu. Môžete robiť kedy sa vám chce a vtedy keď máte na to aj čas aj chuť.

Na začiatok pár drobností, na ktoré nepotrebujete ani veľa času, ani veľa priestoru a materiálu. Vedia však potešiť a krásne vás dozdobiť. Sú to aj milé nápad na originálne darčeky.

Začíname plstiť 28.1.2022

 Prihlásiť sa môžete už teraz

Čarovanie s viskózou - čiapka, šál  - šatka

V kurze vám ukážem, ako uplstiť jednou technikou rôzne odevné doplnky - čiapku a šál. 

 Nech nás zima neprekvapí.

Šálik ako z pavučinky

Nuno plstenie - zaplstenie vlny do hodvábu za mokra.
Odevné doplnky vytvorené touto technikou spájajú v sebe hebkosť pravého hodvábu a jemnosť prírodnej vlny.   

Na kurze sa naučíte, ako si uplstiť šálik z jemnej melírovanej merino vlny a efektných vlákien na hodvábnom podklade. Melírovaná vlna dáva šáliku zvláštny vzor, efektné vlákna lesklé efekty a hodvábny podkladový šálik krásne riasenie.

 

Jesenný kurz je už uzavretý.

Plstené kvety

 

Aj vy často rozmýšľate, ako ozdobiť nudné alebo jednofarebné oblečenie? Páčia sa vám rôzne drobnosti, brošničky, ozdoby do vlasov, alebo iba menšie dekorácie?  Čo tak si ich uplstiť!

Pripravila som pre vás video kurz Plstené kvety.  Návod, ako uplsiť tri rôzne kvetiny za krátky čas.

 

 

kurz otvorený

 Púzdro na telefón, či okuliare

Niekedy si potrebujeme uložiť telefón na miesto, kde bude chránený proti rozbitiu, či poškrabaniu. Tiež okuliare potrebujú svoje miesto. Tak aby sme ich našli. Ja som potrebovala púzdro na slnečné okuliare, stále som ich mala poškrabané.

Ukážem vám, ako si uplstiť 3 rôzne púzdra, alebo kapsičky. Jedna technika plstenia a tri rôzne výrobky, 3 šablóny. Práca s česanou a mykanou vlnou, využitie prefeltu pri práci.

Prihlasovanie do kurzu je ukončené.

 

 Čo povedali o kurzoch účastníčky.

„Už druhýkrát som využila možnosť zúčastniť sa aspoň virtuálne kurzu u pani Olinky Dzúrovej. Ďakujem za túto skúsenosť, s konceptom som spokojná a výsledok ma potešil. Vrelo odporúčam hlavne v týchto časoch!“
Boženka P.
„Kurz „Šálik ako z pavučinky“ ma konečne naučil plstiť namokro lepšie a rýchlejšie (vďaka použitej brúske), konečne ma až tak veľmi ruky nebolia Bolo to poučné, zábavné aj relaxačné. Ďakujem za kurz a teším sa na ďalšie.“
Katka R.
„Ďakujem za zblíženie sa s ďalšou technikou práce s vlnou. Postupné navádzanie-čo si pripraviť a odklikávanie si úloh, mi pomáha a takisto aj určitá výzva do akého termínu je ideálne to stihnúť. Keďže okrem bežných pracovných a rodinných povinností mám rozpracované ďalšie projekty Návody sú pre mňa dostatočne zrozumiteľné, dobrý je aj popis krokov, keď sa mi z rôznych dôvodov nedá pretáčať video, tak mrknem na popis. Vznikli naozaj krásne práce. Oči som si nevedela vynadívať. Nerada riešim fb, lebo sa tam zaseknem a čas ubehne tak rýchlo… No je super vidieť výtvory iných šikovných rúk.“
Soňa P.
S kurzom "šálik ako z pavučinky som veľmi spokojná.Je to kurz na profesionálnej úrovni.
Iveta R.
„Ďakujem za príležitosť tešiť sa z tvorenia na kurze Šálik ako pavučinka. Kurz bol vedený zrozumiteľne, jasne, v postupných krokoch s dostatočnou prípravou. Bolo super, že som si mohla šáliky plstiť vtedy, keď som mala dostatok času a priestoru, kedykoľvek sa dala prezentácia zastaviť, zopakovať. A zároveň sa mi páčilo, že sme si všetky absolventky mohli šáliky v skupine na FB zverejniť a vzájomne sa povzbudiť, inšpirovať . Vďaka za vašu ochotu a rýchlu reakciu a usmernenie“.
Vierka V.

Spoločné tvorenie je zábavné.  Pridajte sa k nám. 

 

Info: olga.dzurova@gmail.com