On-line kurzy

Pripravujem pre vás on-line kurzy.

Mnohým ušetria čas na cestovanie, zjednodušia organizáciu rodiny a domácnosti. Môžete robiť kedy sa vám chce a vtedy keď máte na to aj čas aj chuť.

Aktuálne kurzy - môžete sa prihlásiť

Prezenčný kurz v Liptovskom Mikuláši

Plstená kabela

stretneme sa osobne

24. - 25.9.2022

Liptovský Mikuláš

Jarné kvety 

on-line

Tri jarné kvetiny pre radosť a potešenie.  Krókus, prvosienka, sirôtka.

Plstené kvety

on-line

Pripravila som pre vás video kurz Plstené kvety.  Návod, ako uplsiť tri lletné kvetiny za krátky čas. Vlčí mak, ruža a kvetina.

Pripravujem

Plstená kabela

október 2022

Čarovanie s viskózou - čiapka, šál  - šatka

V kurze vám ukážem, ako uplstiť jednou technikou rôzne odevné doplnky - čiapku a šál. 

 Nech nás zima neprekvapí.

Jarný kurz 2022 je už uzavretý.

Šálik ako z pavučinky

Nuno plstenie - zaplstenie vlny do hodvábu za mokra.
Odevné doplnky vytvorené touto technikou spájajú v sebe hebkosť pravého hodvábu a jemnosť prírodnej vlny.   

Na kurze sa naučíte, ako si uplstiť šálik z jemnej melírovanej merino vlny a efektných vlákien na hodvábnom podklade. Melírovaná vlna dáva šáliku zvláštny vzor, efektné vlákna lesklé efekty a hodvábny podkladový šálik krásne riasenie.

 

Prihlasovanie do kurzu je ukončené.

 Púzdro na telefón, či okuliare

Niekedy si potrebujeme uložiť telefón na miesto, kde bude chránený proti rozbitiu, či poškrabaniu. Tiež okuliare potrebujú svoje miesto. Tak aby sme ich našli. Ja som potrebovala púzdro na slnečné okuliare, stále som ich mala poškrabané.

Ukážem vám, ako si uplstiť 3 rôzne púzdra, alebo kapsičky. Jedna technika plstenia a tri rôzne výrobky, 3 šablóny. Práca s česanou a mykanou vlnou, využitie prefeltu pri práci.

Prihlasovanie do kurzu je ukončené.

 

 Čo povedali o kurzoch účastníčky.

Váš online kurz Čarovanie s viskózou sa mi páčil. Prvý krát som sa zúčastnila online kurzu, takže som si nevedela predstaviť čo mám očakávať, ale som spokojná s celým procesom. Kurz je spracovaný kvalitne a páči sa mi, že aj dodatočne spolupracujete s účastníkmi kurzu písomne a cez ZOOM stretnutia. Chválim aj promptné doplňujúce videá. Pre mňa bolo náročné rozkladanie materiálu obláčikmi, nakoľko som doteraz týmto spôsob vlnu nerozkladala. Náročný bol hlavne šálik, lebo mal veľké rozmery a tak jeho vyhotovenie zabralo aj viac času. Mne osobne robí problém, že mi chýba výtvarnícka predstavivosť- fantázia čo nie je chyba kurzu . Okrem toho mám tendenciu opomenúť pri rozkladaní jednotlivých vrstiev to, že vzor lícový, ktorý vytvárame ako hlavný je ten najspodnejší zo strany strihu. No samozrejme to tiež nie je chyba kurzu. Môj šálik má iné farby ako čiapka a to z dôvodu, že mám bordový plstený klobúčik ku ktorému som už dávnejšie plánovala urobiť šálik. Ďakujem Vám, že tento kurz som mohla absolvovať a tak zistiť aké je plstenie s viskózou.
Monika H.
Váš kurz opäť nesklamal, veľmi sa mi páčil. Čiapka sa mi až tak nepodarila, plstenie šálu mi už išlo lepšie, nákrčník som zatiaľ nestihla. Páči sa mi, že ste nám poskytli šablóny s rôznymi veľkosťami. Veľmi prínosné boli ZOOM stretnutia, dobrý nápad. Ešte raz ďakujem za tento kurz.
Andrea F.
Chcela by som sa poďakovať za kvalitný kurz Čarovanie s viskózou. Návod bol pripravený perfektne, oceňujem rady pri tvorbe výrobkov a vzájomnú komunikáciu. Cez zoom sme sa pýtali na problémy, s ktorými sme sa stretli počas plstenia. Ocenila by som, aby vo videonávode boli viac zdôraznené možné chyby, ktorých sa môžme dopustiť pri tvorení výrobkov. Výrobky sa okoliu veľmi páčili, táto technika nie je veľmi známa. V budúcnosti by som si rada vyskúšala výrobu kabelky, tašky.
Dagmar O.
Veľmi ste ma nadchli plstením a viem že to nebudú moje posledné veci ktoré uplstím. Návod bol veľmi podrobný aj keď plstenie šáliku som hneď nejak nepochopila, ale ďakujem za vysvetlenie ktoré ste mi dali. Trochu ma zaskočilo stretnutie na zoome. Nevedela som ako to funguje a nemala som aplikáciu nainštalovanú. To je ale moja nevedomosť. Bolo ale fajn že som si to mohla pozrieť v zázname. Ďakujem za kurz Čarovanie s viskózou, ktorým ste nás sprevádzali. Pokiaľ bude nejaký kurz, ktorý ma zaujme, určite sa vám rada ozvem.
Oľga R.
„Už druhýkrát som využila možnosť zúčastniť sa aspoň virtuálne kurzu u pani Olinky Dzúrovej. Ďakujem za túto skúsenosť, s konceptom som spokojná a výsledok ma potešil. Vrelo odporúčam hlavne v týchto časoch!“
Boženka P.
„Kurz „Šálik ako z pavučinky“ ma konečne naučil plstiť namokro lepšie a rýchlejšie (vďaka použitej brúske), konečne ma až tak veľmi ruky nebolia Bolo to poučné, zábavné aj relaxačné. Ďakujem za kurz a teším sa na ďalšie.“
Katka R.
„Ďakujem za zblíženie sa s ďalšou technikou práce s vlnou. Postupné navádzanie-čo si pripraviť a odklikávanie si úloh, mi pomáha a takisto aj určitá výzva do akého termínu je ideálne to stihnúť. Keďže okrem bežných pracovných a rodinných povinností mám rozpracované ďalšie projekty Návody sú pre mňa dostatočne zrozumiteľné, dobrý je aj popis krokov, keď sa mi z rôznych dôvodov nedá pretáčať video, tak mrknem na popis. Vznikli naozaj krásne práce. Oči som si nevedela vynadívať. Nerada riešim fb, lebo sa tam zaseknem a čas ubehne tak rýchlo… No je super vidieť výtvory iných šikovných rúk.“
Soňa P.
S kurzom "šálik ako z pavučinky som veľmi spokojná.Je to kurz na profesionálnej úrovni.
Iveta R.
„Ďakujem za príležitosť tešiť sa z tvorenia na kurze Šálik ako pavučinka. Kurz bol vedený zrozumiteľne, jasne, v postupných krokoch s dostatočnou prípravou. Bolo super, že som si mohla šáliky plstiť vtedy, keď som mala dostatok času a priestoru, kedykoľvek sa dala prezentácia zastaviť, zopakovať. A zároveň sa mi páčilo, že sme si všetky absolventky mohli šáliky v skupine na FB zverejniť a vzájomne sa povzbudiť, inšpirovať . Vďaka za vašu ochotu a rýchlu reakciu a usmernenie“.
Vierka V.

Spoločné tvorenie je zábavné.  Pridajte sa k nám. 

 

Info: olga.dzurova@gmail.com